Vyhodnotenie sezóny 2008/2009

Vážení športoví priatelia,

dovoľte, aby som sa Vám prihovoril krátko po skončení futbalových a stolnotenisových súťaží a zhodnotil sezónu.

  Začal by som mužstvom žiakov, ktoré viedli skúsený tréneri Cyril ZaujecBenedikt Šedovič. Obaja tréneri síce avizovali pred začiatkom súťaže, že by mohli byť problémy s mužstvom, no jeseň ako tak prebehla našťastie v poriadku. Problémy nastali až v odvetnej časti, kedy síce chalani chodili na tréningy, no zápasy doslova ignorovali. Dvakrát nenastúpili na domáci zápas a jeden krát vonku. Vrcholom bolo, keď na domáci zápas prišli iba dvaja!!!!! Ostatných, ak sme ich aj stretli v dedine a spýtali sa prečo nešli na zápas, tak ich odpoveď bola, že sa im nechcelo. Jednoducho chlapci nevedia čo je to zodpovednosť. Mrzí nás aj prístup rodičov týchto chalanov, ktorý ich až na jednu či dve výnimky, neprišli za celý rok ani len pozrieť na zápas a nieto ich ešte aj povzbudiť. Je to smutné, ale je to tak. A to na rozdiel od mládežníckych mužstiev iných klubov majú u nás všetko zdarma! Nemusia si platiť trénerov, nemusia si kupovať lopty, dresy, nemusia s nimi rodičia na vlastných autách chodiť na zápasy vonku a ak občas niekto aj šiel, ak to bolo potrebné, tak to dostal preplatené !!! Ak sme nechceli platiť vysoké pokuty, museli sme pristúpiť ku krajnému riešeniu a odvolali sme mužstvo zo súťaže dve kolá pred jej koncom! Riešenie situácie sme našli v tom, že všetkých starších žiakov sme preradili o kategóriu vyššie do dorastu a začali sa venovať najmenším. Uvidíme, či toto naše riešenie prinesie v budúcnosti výsledky.

  Dorastenecké mužstvo po celý ročník viedol tandem Ing. Igor UkropecMichal Andrášik. Tu treba spomenúť, že s chalanmi je veľmi ťažká práca, kedže sa venujú aj zlým zvykom ako sú cigarety a hlavne alkohol. Potom sa niet čo čudovať, že jesenná časť už bola sklamaním a  jarná by sa dala nazvať, až na pár výnimiek, doslova fraškou. Chalani pristupujú k tréningom i k zápasom ľahostajne a krajne nezodpovedne.

  Jediná a najväčšia spokojnosť je u mužstva dospelých. Skončili na peknom štvrtom mieste, hoci sme všetci verili, že skončíme druhý vzhľadom na priebeh celej sezóny. Jesenná časť vyšla chalanom impozantne, boli sme druhý a strelili sme i najviac gólov. V zime chalani absolvovali sústredenie v Bojniciach, ktoré splnilo svoj účel nakoľko sa ho zúčastnili skoro všetci. Horšie to bolo už s jarnou časťou. Postupne upadala tréningová morálka a na tréningoch sa točilo tých istých šesť chalanov, čo malo samozrejme vplyv aj na kondíciu a preto i  jar bola o niečo slabšia. Najťažším obdobím bol koniec súťaže , keď sa nám postupne zranili opory mužstva Mário Antoni, Michal Zaujec st., ako i náš najlepší strelec Pavol Šášik , ktorý je už po operácii a ktorému prajeme skoré uzdravenie. Prínosom pre mužstvo bol i návrat po dvoch rokoch od zranenia Patrika Bernátha.
Po sezóne sa rozlúčil s mužstvo po deviatich rokoch strávených pri ,,A“ mužstve tréner Milan Bernáth a na jeho miesto bol výborom zvolený Viliam Hrnčiar, jeho asistentom zostáva Roman Zaujec. Najdôležitejšou úlohou do novej sezóny bude dať mužstvo dokopy a pripraviť ho tak, aby dokázalo hrať bezpečne o stred tabuľky. V súťaži sú veľmi vyrovnané mužstvá, takže to bude veľmi ťažká úloha.

  Stolný tenisti mali v súťažiach dve mužstvá. Prvé mužstvo hralo 4. ligu a ,,B“ mužstvo hralo v okresnej súťaži. Tento ročník bol jedným z najhorších za posledné roky , nakoľko obe mužstvá hrali do posledných zápasov o záchranu, ktorá sa nakoniec i vydarila a štvrtá liga v Lehote bude i naďalej. Do budúcej sezóny sa stolný tenisti pokúsia prilákať do svojho mužstva dvoch hráčov, čo by znamenalo väčšiu konkurenciu a perspektívu do novej sezóny. Uvidíme ako sa všetko nakoniec skončí.

  Ako u futbalistov tak i u tenistov bola doslova ignorácia tréningov.

  Na záver by som chcel poďakovať všetkým ľuďom ktorý pracovali v OŠK Lehota za ich obetavú prácu, hráčom za ich reprezentovanie klubu a obce, sponzorom ktorý nám pomáhali a taktiež a najviac Obecnému úradu, bez ktorého by sa šport v našej dedine jednoducho nedal robiť.

  Všetkým ešte raz ďakujem a do novej sezóny prajem veľa športových úspechov a najviac zdravie, pretože v športe je najdôležitejšie.

Peter Lukáč, prezident OŠK Lehota