Oslavy 80.výročia založenia futbalového klubu v Lehote

Oslavy sme začali už predpoludním, stretnutím členov Veterán klubu. Najskôr si na miestnom cintoríne i za účasti pána farára a spevokolu uctili pietnou spomienkou a položením kvetom pamiatku všetkých zosnulých hráčov i funkcionárov klubu. Po spomienke nasledoval slávnostný obed a po ňom i samotný zápas veteránov. V tom čase už z nášho štadióna prebiehalo živé vysielanie Slovenského rozhlasu - rádia Regina a relácie Zvony nad krajinou. Po zápase veteránov prišiel na rad zápas súčasných starých pánov a proti nim nastúpili bývalí hráči do 55 rokov, medzi ktorými nechýbali také mená ako napr. Ladislav Zaujec, Juraj Urban či Štefan Sýkora.Pred samotným zápasom slávnostne odovzdal predseda Obfz v Nitre p. Martinec a sekretár zväzu p. Huňady prezidentovi OŠK p. Lukáčovi pohár k výročiu od Výkonného výboru Obfz. Moderátorskej taktovky sa výborne celé popoludnie zhostil moderátor ranného vysielania v Slovenskej televízii Peter Gecík.
Počas celého popoludnia prebiehali na štadióne sprievodné akcie. Deti sa mohli vyšantiť na skákacom hrade za ktorý patrí veľká vďaka p. Dušanovi Zabákovi z realitnej kancelárie M&M, ďalej si mohli návštevníci prezrieť výstavu zbraní z Vojenského historického múzea v Piešťanoch, kde si deti navyše mohli aj naživo vystreliť zo samopalu, čo bol pre nich obrovský zážitok. Kynologický klub predviedol zručnosť a poslušnosť svojich štvornohých miláčikov. Boli tu stánky s balónmi, cukrovou vatou, či popcornom, deti si mohli dať namaľovať tváre. Prebehli dve súťaže, jedna v jedení párok a druhá v pití piva. Najväčšie prekvapenie pre návštevníkov osláv však čakalo v podobe vystúpenia detskej folklórnej skupiny heligonkárov ,,Mladý heligón“ z rázovitej oravskej dedinky Rabčice, ktorý zožali u Lehoťanov obrovský úspech. Na záver osláv prišla na rad tanečná zábava. Priebeh osláv sme zachytili i našim objektívom a tak obrázky nájdete v sekcii Fotogaléria.
Na záver by sme chceli zo srdca poďakovať všetkým zainteresovaným ľuďom, ktorý sa podieľali na príprave osláv, všetkým, ktorý nám s radosťou pomohli, aby mali hladký priebeh, hlavne ženám v kuchyni p. Mesárošovej, Dubeňovej, Kutakovej a Vajdovej, firmám M&M , KVZ, Stavplast, p. Zaujecovi a Chmelárovi za ich sponzorské dary a najväčšia vďaka patrí samozrejme Obecnému úradu na čele so starostom p. Zaujecom. Ešte raz všetkým patrí naše poďakovanie.